Outi, 60 v.
Töistä TYHY-toiminnan kautta oli mahdollisuus varata henkilökohtainen ohjaus, joten tartuin tilaisuuteen. “Tilaisuus” ei jäänyt yhteen kertaan vaan olen jatkanut valmennuksessa ja sen myötä kokenut uuden mahdollisuuden oppia tuntemaan oman kehon toimintaa.
Valmennuksen myötä kehossa oleviin ongelmakohtiin olen saanut lisää liikkuvuutta ja koko kehon lihasvoima parantunut. Lisäksi olen oppinut “syömään oikein!”
Kokonaisvaltainen valmentajan tuki on ollut ensiarvoisen tärkeää!
Valmennuksen myötä on ollut helpompi jatkaa treenaamista, kun on suunniteltu monipuoliset harjoitusohjelmat sekä tapaamiset valmentajan kanssa. Valmentajan kannustaminen voimaharjoittelussa on antanut minulle uusia oivalluksia treenaamiseen sekä kehon hallintaan. Olen jäänyt “koukkuun” leuanvedossa, jota en olisi ilman valmentajan tukea rohjennut aloittaa.
Suosittelisin valmennusta kaikille niille, jotka haluavat parantaa omaa elämänlaatua ja pysyä hyvässä kunnossa kaiken ikää. Ei tarvitse olla huolissaan kropassa olevista ongelmista, koska ne otetaan huomioon yhdessä valmentajan kanssa ja harjoitusohjelmat laaditaan yksilöllisesti. Saa treenata “turvallisesti ja turvallisissa käsissä.”
Sydämellinen kiitos Minjalle, kun olet saanut minuun uutta kipinää!
← Takaisin





and then